Nie wiesz ile czasu Ci coś zajmie? Użyj wzoru!

Zwykły wpis

Nie każdy lubi działać według planu, ale niezaprzeczalnie ułatwia to życie. Chyba, że totalnie nie umiemy planować. Podrzucam więc sposób na obliczenie, ile czasu zajmie nam dana czynność.

To jest właśnie mój główny problem w procesie planowania. Choćbym miała najcudowniejszą aplikację świata, to i tak codziennie mam mnóstwo zadań do wykonania, a lista „to do” się nie skraca. Generalnie wyrobiłam w sobie przekonanie, że jestem niepokonanym Iron Manem i doba mnie nie obowiązuje. Zaczynam podejrzewać, że dopisywanie kolejnych rzeczy do zrobienia jest jakąś dziwną formą masochizmu. Tak czy inaczej. Byłoby łatwiej gdybym realnie potrafiła ocenić, ile czasu potrzebuję na daną czynność.

Ów kamień filozoficzny został przeze mnie wydobyty spod sterty słów na wykładzie o pisaniu biznesplanu. To tak w ramach poszerzania horyzontów. I pogłębiania polskiego rynku usług rozrywkowych. Ale ad rem.

W trakcie wciągającej baśni o programowaniu sieciowym w zarządzaniu projektam,i został podany wzór na obliczenie czasu potrzebnego nam na ukończenie projektu. I choć nam był on potrzebny do zaplanowania działań koniecznych do otworzenia biznesu, to odniosłam wrażenie, że może być przydatny także gdzie indziej. Dla takich jak ja – czyli niepoprawnych optymistów, zbytnio wierzących w swoje zdolności naginania czasu. Podaję wzór!

wzór

t – czas oczekiwany

a – czas w wariancie optymistycznym

m – wariant najbardziej prawdopodobny

b – wariant pesymistyczny

Podstawiajcie co chcecie – dni, godziny, minuty. Byle była to ta sama jednostka czasu.

Odkrycie jest dość świeże, więc będę wdzięczna za informację zwrotną czy metoda się sprawdza! Dawajcie znać i miłego liczenia ;)

Czytam: Bieganie metodą Gallowaya Jeff Galloway

Słucham: Pretty Fly the Offspring

Oglądam: Utopia sezon 2 (tak bardzo inny, że aż do zobaczenia!)

Gotuję: Ciecierzycowe chrupki

Podrzucam: Apkę do szybkiego czytania – Spritzlet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s